logo

Стрес як причина виникнення молочниці

Стрес став постійним супутником сучасної людини. Звідусіль на нас обрушується реклама про боротьбу зі стресом. Але стрес – це ще й позитивний струс організму. Правда, до певного моменту, поки переживання, як хороші, так і погані, не стануть тривалими. Тоді розвивається дистрес – патологічний процес, що супроводжується змінами в роботі організму.

Які зміни відбуваються в організмі?

У відповідь на стрес у корі надниркових залоз виробляються гормони норадреналін і кортизол. Їхня роль – активізувати процеси життєдіяльності. У крові підвищується рівень цукру для живлення м’язів. Адже при незвичайному впливі може виникнути потреба втікати, а м’язам потрібне живлення.

Саме цукром живляться гриби роду Candida, вони присутні в організмі постійно, але в мінімальній кількості. При збільшенні “живлення” кількість грибів зростає, що може проявлятися розвитком кандидозу, або молочниці.

Також гормони стресу знижують імунітет, організм перестає опиратися виникненню інфекцій, не контролює співвідношення корисних і шкідливих мікроорганізмів.

Що ще сприяє виникненню молочниці при стресі?

При сильних переживаннях для жінок характерна зміна харчової поведінки. Одні починають “заїдати” стрес, їсти торти, тістечка, намагаючись порадувати себе. Це супроводжується набором ваги, зміною гормонального фону, підвищенням рівня цукру в крові.

Інші перестають їсти взагалі, худнуть. В організм не надходять поживні речовини, вітаміни. Брак жирової тканини порушує перетворення статевих гормонів.

І в тому, і в іншому випадку створюються сприятливі умови для надмірного зростання грибів роду Candida і проявів молочниці.

Стан апатії, небажання виходити з дому, стежити за собою призводять до зниження або повної відсутності фізичної активності. Застій крові в малому тазі згубний для корисних лактобактерій, зате гриби активно розмножуються.

Як позбутися молочниці при стресі?

Наявність стресової ситуації вимагає, в першу чергу, її розв’язання. Можливо, знадобиться допомога психолога, зміна звичок, роботи.

Наявність свербіння, виділень із піхви, подразнення додатково нервує жінку. В такому випадку їй може допомогти консультація гінеколога.

Сучасний спосіб лікування – одноразовий пероральний прийом 1 таблетки препарату Фуцис®.

Препарат Фуцис® (діюча речовина флуконазол) – кращий вибір у лікуванні молочниці, бо:

  • зручний у застосуванні – всього 1 таблетка на курс лікування;
  • ефективний проти грибів роду Candida;
  • доступний за ціною в порівнянні з аналогами;
  • добре проникає в усі органи і тканини;
  • добре переноситься.

Ці переваги препарату Фуцис® шість разів відзначені премією “Панацея” в номінації “Кращий протигрибковий препарат”.

Молочниця після прийому антибіотиків: профілактика і лікування
Кожна людина хоча б раз у житті стикалася з необхідністю приймати антибіотики. Як будь-який препарат, вони викликають небажані реакції. Найчастіше антибактеріальне лікування супроводжується порушенням стільця і ​​розвитком молочниці. Це обумовлено дією препаратів: антибіотики згубні не тільки для патогенних мікроорганізмів, що викликали захворювання, але і для власної флори (лактобактерій). На місці лактобактерій розростається умовно-патогенна флора, яка
Подробнее