Про молочницю

Молочниця (вагінальний кандидоз) – це поширене захворювання жіночих статевих органів. Багатьом жінкам знайомі неприємні симптоми молочниці – сирнисті або густі вершкоподібні виділення білого кольору (звідси і назва цього захворювання «молочниця»), вагінальний свербіж, подразнення, відчуття дискомфорту.

Наукова назва молочниці – вагінальний кандидоз (від латинського найменування мікроскопічного гриба роду Candida, який саме й викликає неприємні симптоми).

 

Вагінальний кандидоз не є захворюванням, що передається статевим шляхом.

 

Невелика кількість грибів Candida постійно присутня в жіночому організмі (на шкірі, у роті, в кишечнику і в статевому тракті), а ось захворювання на кандидоз виникає не завжди – зазвичай під впливом тих чи інших провокуючих чинників, які можуть викликати таке швидке розмноження цих грибів, що вони витісняють нормальну мікрофлору піхви.

 

Можливі фактори, які сприяють виникненню молочниці:

1) прийом антибіотиків, оральних контрацептивів, кортикостероїдів, цитостатиків;
2) захворювання, що послабляють захисні сили організму (ендокринні, гострі та хронічні респіраторні, травми, операції і т.д.);
3) гігієнічні фактори (носіння нижньої білизни з синтетичної тканини, носіння облягаючого одягу (джинси, стрінги), використання гігієнічних прокладок, недотримання гігієни);
4) жаркий клімат і будь-які фактори, що сприяють теплому та вологому середовищу в ділянці промежини;
5) паління, сильні стреси, схильність до алергічних реакцій.

 

Які симптоми молочниці?

Як правило, зустрічаються наступні симптоми молочниці у жінок:
• печіння і свербіж в ділянці промежини;
• білі сирнисті виділення з піхви;
• почервоніння і набряк в ділянці піхви і вульви;
• скарги на біль при статевому акті і біль при сечовипусканні.
За частотою епізодів прийнято виділяти гострий (1–3 рази на рік або рідше) і рецидивуючий (від 4 разів на рік і частіше) вульвовагінальний кандидоз.

 

Чи потрібно лікувати молочницю?
Звичайно, потрібно! Адже за відсутності лікування це захворювання може істотно знизити якість життя. Крім того, своєчасно і правильно пролікований вагінальний кандидоз попереджає виникнення повторних випадків (рецидивів) молочниці.


При цьому слід мати на увазі, що симптоми молочниці можуть бути схожими на симптоми деяких інших захворювань сечостатевої системи. Дуже важливо мати 100% впевненість в тому, що у Вас саме молочниця, перш ніж розпочинати лікування. Поставити правильний діагноз може тільки лікар, тому при появі симптомів обов’язково відвідайте свого гінеколога, щоб провести діагностичне дослідження і визначити справжню причину Ваших скарг.

fucis

Фуцис® Просте та ефективне лікування молочниці