Лікування вагінального кандидозу

Лікування вагінального кандидозу

Вагінальний кандидоз (молочниця) є одним з найпоширеніших урогенітальних захворювань жінок репродуктивного віку. Виділяють наступні форми вагінального кандидозу:

• кандидоносійство;

• гострий кандидоз;

• хронічний кандидоз:

            - рецидивуючий;

            - персистирующий.

 

В останні роки все більшу увагу дослідників привертає проблема хронічного рецидивного перебігу вульвовагінального кандидозу. Діагноз хронічного рецидивуючого вагінального кандидозу (ХРВК) ставлять в тих випадках, коли протягом одного року реєструється чотири клінічно виражених епізоди даного захворювання або більше. Крім того, показано, що у 50% жінок з ХРВК симптоми захворювання з’являються в інтервалі від декількох днів до 3 місяців після успішного лікування епізоду кандидозного вагініту.

 

Численні спостереження дозволили виявити основні причини рецидивів. В першу чергу це:

•  неповна санація піхви (похибки діагностики, неповний контроль за патогенною флорою, неадекватний вибір протигрибкового препарату);

•  низька комплаєнтність лікування (хвора не дотримується визначеної лікарем схеми через тривалий курс лікування, багатократність застосування препарату, незручні форм лікарського засобу і т.д.);

•  дисбактеріоз піхви як ускладнення при неадекватній протимікробній терапії.

 

Нові відомості про причини рецидивів вульвовагінального кандидозу внесли зміни в вкорінені в останні десятиліття підходи до його лікування. Згідно з результатами порівняльних досліджень, застосування протигрибкових препаратів місцевої дії (свічки, крем) не сприяє зменшенню кількості рецидивів захворювання. Багато пацієнток вважають місцеву терапію неприємною процедурою і передчасно припиняють лікування.

 

Найбільш сучасним методом лікування кандидозу взагалі, і вагінального кандидозу зокрема, є застосування системних протигрибкових засобів. У ряді випадків – поєднання системного і місцевого лікування. Системні препарати не рекомендується використовувати лише при вагітності і лактації.

 

Всім цим вимогам, в тому числі при різних схемах лікування і профілактики кандидозу, відповідає системний протигрибковий препарат Фуцис 150 мг (діюча речовина флуконазол). Він діє на більшість грибів роду Кандида. Механізм дії Фуцису 150 мг – пригнічення утворення ергостеролу, основного компоненту мембрани грибів. Порушення біосинтезу мембрани саме й обумовлює протигрибковий ефект препарату. З огляду на тривалий (близько 30 годин) період напіввиведення з організму, флуконазол призначають один раз на добу. Флуконазол володіє виключно сприятливим профілем безпеки, що дозволяє збільшити дози препарату і тривалість лікування при хронічному рецидивуючому вагінальному кандидозі.

 

Ефективне лікування молочниці

Фуцис інструкція

Фуцис питання про препарат

Де купити

fucis

Фуцис® Просте та ефективне лікування молочниці